Sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi

Z príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, známeho pod názvom Božie telo, sme vo štvrtok 31. 5. 2018 slávili svätú omšu a následne konali procesiu s Eucharistiou v uliciach našej obce. Procesiou vyjadrujeme, že náš Boh je medzi nami: na miestach kde žijeme, na uliciach našich všedných dní, v starostiach a pri nezdaroch nášho života. Sprievod je silným znamením pre všetkých, ktorí sa v dnešnom svete dostávajú do pochybností a strácajú zmysel i odvahu. Ježiš sa túži dostať ku všetkým ľuďom, aj k tým, ktorí sa sami považujú za nehodných stretnúť sa s ním; aj k tým, čo akýmkoľvek spôsobom stratili cestu do kostola a vzťah k Cirkvi. Práve preto vyberáme nášho Pána von z chráneného priestoru kostola a nesieme ho tam, kde sa odohrávajú príbehy ľudských životov so všetkými možnými problémami. Sprievod sa postupne zastavil pri štyroch oltároch, symbolizujúcich štyri svetové strany. Deti na znak úcty a lásky k Bohu rozsýpali na cestu lupene kvetov.
Sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi sa začal sláviť v roku 1246 v diecéze Liége. Neskôr, v roku 1264, pápež Urban IV. rozšíril slávenie na celú Cirkev. Fotografie z našej procesie si môžete pozrieť vo fotogalérií.