Sv. omša na Grape

V nedeľu, 19. 8. 2018, nám počasie prialo a tak sa obyvatelia našej omše, opäť po roku, stretli na Grape, pri kríži nad dedinou. Tí, ktorí vládali, sa stretli na dolnom konci obce pri kaplnke Jána Nepomuckého, kde sa začala pobožnosť krížovej cesty, ktorá smerovala na Grapu, ku krížu. V sprievode, v ktorom bolo viac ako 300 veriacich, sme mohli vidieť nielen tých najmladších, ktorých rodičia vytlačili na kočíkoch až ku krížu, ale aj tých skôr narodených. Tí, ktorí nevládali, alebo si netrúfali dostať sa až hore po vlastných, sa vyviezli na autách, motorkách, či traktoroch. Po krížovej ceste nasledovala svätá omša, ktorú celebroval miestny správca farnosti vdp. Miroslav Žmijovský.
Po svätej omši nasledovalo spoločné posedenie na Grape, kde už všetkých čakal výborný guľáš, malé občerstvenie, zmrzlina. O dobrú náladu sa postarala naša goralská muzika. Všetky fotografie nájdete vo fotogalérií