Požehnanie dreveného betlehemu

V sobotu 8. 12. 2018 sme si aj v našej farnosti pripomenuli a slávili prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie dvomi svätými omšami. Prvou sv. omšou o 9:00 hod. a druhou o 14:00 hod, po ktorej sa naši farníci stretli v priestoroch pred farským úradom, kde bol nainštalovaný drevený betlehem, ktorý zakúpila obec Hladovka. Po jeho požehnaní nás pred ním poctil svojou prítomnosťou sv. Mikuláš, ktorý obdaroval menšie i väčšie deti a ušlo sa, ako povedal Mikuláš, aj tým, ktorých vídava v kostole najčastejšie, vdp. farárovi, kostolníkovi i obom kantorkám. Mikuláš potom spolu s deťmi rozsvietil vianočný stromček, ktorý nám bude svietiť počas celého vianočného obdobia. Po jeho rozsvietení sme sa všetci presunuli do priestorov základnej školy, kde na nás čakali vianočné trhy. Nechýbal ani horúci punč (pre deti samozrejme nealkoholický) a vynikajúca kapustnica. Krásna akcia s bohatou účasťou, ktorá podobne, ako všetky ostatné akcie v obci, stmeľuje a zbližuje jej obyvateľov. Všetky fotografie z poobedia nájdete v našej fotogalérii.