Svätá omša na Grape

Aj tento rok nám počasie 25. 8. 2019 doprialo zúčastniť sa nedeľnej svätej omše na Grape. Veriaci sa, opäť po roku, stretli na dolnom konci obce, pri kaplnke Jána Nepomuckého, kde sa začala pobožnosť krížovej cesty, ktorá smerovala na Grapu, ku krížu. V sprievode kráčali mladí i skôr narodení, tých najmladších vytlačili na kočíkoch až ku krížu ich rodičia. Tí, ktorí nevládali, alebo si netrúfali dostať sa až hore po vlastných, sa vyviezli na autách, či traktoroch. Po krížovej ceste nasledovala svätá omša, ktorú celebroval miestny správca farnosti vdp. Miroslav Žmijovský. Modlitby krížovej cesty i slávenie eucharistie sa nieslo v znamení modlitieb za manželstvá a rodiny i v duchu blížiaceho sa Pochodu za život, ktorý je verejným vyhlásením viery v život, v rodinu, v manželstvo.
Po svätej omši nasledovalo spoločné posedenie, kde už všetkých čakal výborný guľáš a malé občerstvenie. O dobrú náladu sa starala naša goralská muzika. Škoda, že hroziaci dážď troška priskoro "vyháňal" všetkých domov a tak skrátil príjemné posedenie a zábavu v prírode. Aj napriek tomu to však bolo príjemne strávené nedeľného popoludnia medzi ostatnými obyvateľmi obce. Všetky fotografie nájdete vo fotogalérií.