Požehnanie vozidiel

V pondelok, 25. 7. 2022, budeme sláviť sviatok sv. Jakuba a sv. Krištofa. Sú to patróni pútnikov, cestujúcich i motoristov. Vieme, že dnes sú motorové i nemotorové vozidlá súčasťou nášho každodenného života. Denne sa presviedčame, že ochrany na cestách nikdy nie je dosť. Preto sa dnes, v nedeľu, 24. 7. 2022, po pobožnosti o 14:00 hod. uskutočnilo požehnanie vozidiel. V modlitbe sme prosili za ochranu všetkých vodičov na cestách, aby ich všetkých Boh ochraňoval. Musíme si však uvedomiť, že požehnanie vozidla má smerovať k tomu, aby sme si ako vodiči uvedomili našu zodpovednosť za volantom i to, že Boh je s nami, že tu nie sme sami. Bolo by naivné domnievať sa, že v požehnanom vozidle sa nám nemôže nič stať a bude sa nám dobre vodiť, hoci o to nebudem dbať, hoci nebudem dodržiavať dopravné predpisy... Tu ide aj o uvedomenie si našej vlastnej zodpovednosti za seba aj za iných. Viac fotografií vo fotogalérií.