Poďakovanie za úrodu

 

V knihe Kazateľ čítame, že všetko má svoj čas. Čas prosiť i čas ďakovať. Už od malička nás rodičia učia, ako máme prosiť a ako sa pekne poďakovať. A tak aj v našej farnosti sme v nedeľu 25. septembra 2022 sme ako Božie deti vo farskej rodine spoločne prežili krásnu ďakovnú bohoslužbu, ako výraz poďakovania Pánu Bohu za úrodu v tomto roku.
Do liturgických spevov sa zapojili a slávnostnú atmosféru zvýraznili členovia Detského folklórneho súboru, i goralská muzika, ktorí na túto príležitosť prišli vyobliekaní v krojoch. Rodiny si doma pripravili košíky, do ktorých uložili ukážky plodov zeme z tohoročnej úrody, ktoré deti na začiatku omše priniesli k obetnému stolu. Tie počas svätej omše boli požehnané a po svätej omši si ich rodiny vzali domov. Svätá omša bola spojená aj s vysluhovaním sviatosti krstu, ktorý je tiež poďakovaním Bohu za dar života. Viac fotografii nájdete vo fotogalérii.