Odpustový týždeň

Náš "odpustový týždeň" sme začali v nedeľu, 11. 8. 2024, Cestou svetla od kaplnky Jána Nepomuckého a hneď po nej svätou omšou pri kríži na Grape. V pondelok a utorok prebiehala duchovná obnova na tému Sviatosť zmierenia a Eucharistia. V stredu sme slávili vigíliu Nanebovzatia Panny Márie a sv. omšu celebroval a novokňazské požehnanie nám udelil novokňaz Ing. Mgr. František Kapusta, kaplán v Trstenej.

Kliknutím na fotografie si môžete pozrieť ďalšie fotografie vo fotogalériách)

Vo štvrtok, 15. 8. 2024, sme slávili sviatok Nanebovzatia Panny Márie, odpustovú slávnosť našej farnosti. Ku koncu sv. omše správca farnosti Mgr. Miroslav Žmijovský požehnal prinesené byliny a kvety.

V nedeľu, 18. 8. 2024, sme o 10:30 hod. slávili odpustovú slávnosť. Hlavným celebrantom bol plk. PaedDr. Jozef Paluba, biskupský vikár Ordinariátu OS a OZ SR MV SR. Koncelebroval správca farnosti Mgr. Miroslav Žmijovský. Do liturgických spevov sa zapájal nielen chrámový zbor, ale aj členova folklórnych súborov a goralská muzika. K slávnostnej atmosfére prispelo aj pekné počasie.