Pobožnosť - uctenie si prvostupňových relikvií sv. Charbela Makhloufa

Dnes, v nedeľu 4. 2. 2018, sme si o 14:00 hod. pri pobožnosti mohli uctiť prvostupňové relikvie sv. Charbela Makhloufa, libanonského kňaza, askétu, mystika (1828 - 1898). Je to jeden z najobdivuhodnejších svätých posledných storočí. Po rokoch života v kláštore v Annay žil 23 rokov v malej pustovni v horách. Po smrti jeho telo zostalo neporušené, stále krásne vonia a neustále z neho vyteká tekutina neznámeho pôvodu, ktorá zázračne uzdravuje. Tisíce ľudí sa na príhovor sv. Charbela uzdravilo a stále uzdravuje na tele i na duši. Stáva sa jedným z najsilnejších orodovníkov medzi svätými.
Relikvie k nám doniesol a o živote toho svätca nám porozprával br. Legat ad casum Jacek Pajor z rehoľného spoločenstva Templárov. Pobožnosti sa zúčastnili stovky veriacich nielen z našej farnosti, ale aj farníci z celého okresu Tvrdošín, veriaci z okresu Námestovo i blízkeho Poľska. Viac informácií o tomto svätcovi nájdete napr. aj tu. Viac fotografií z pobožnosti nájdete tu.